Polska zwiększa stabilność systemu elektroenergetycznego dzięki programowi DSR współrealizowanemu przez EnerNOC


WARSZAWA, Aug. 04, 2017 (GLOBE NEWSWIRE) -- EnerNOC, Inc. dostawca rozwiązań DSR oraz inteligentnego oprogramowania przeznaczonego dla energetyki, ogłosił, że EnerNOC Polska z sukcesem zakończył pierwszy test zdolności redukcyjnych, niedawno uruchomionego Polskiego programu DSR. EnerNOC wezwało do redukcji zapotrzebowania grupę firm przemysłowych z którymi podpisał umowę o elastycznym dysponowaniu mocą, dzięki czemu może realizować realizować zobowiązania dotyczące redukcji zużycia energii wobec operatora systemu elektroenergetycznego.

W programie DSR płatności dokonywane są na rzecz dużych odbiorców energii takich jak zakłady przemysłowe czy duże komercyjne kompleksy biurowe, w zamian za ich elastyczność w poborze energii, dla zapewnienia stabilności pracy Systemu Elektroenergetycznego w nagłych sytuacjach takich jak wysokie zapotrzebowanie szczytowe czy konieczność szybkiej reakcji na zaburzenie bilansu zapotrzebowania i generacji w systemie elektroenergetycznym . Elastyczność ta pomaga w utrzymaniu cen energii na rozsądnym poziomie dla konsumentów oraz wspomaga zapewnienie bezpieczeństwa energetycznego – np. w sytuacji rekordowych upałów z jakimi mieliśmy do czynienia w ostatnich dniach. Jest to pierwszy rok działania Programu Gwarantowanego przygotowanego przez PSE, który to jest częścią całości wysiłku wkładanego w możliwość korzystania z zasobów popytowych w Polsce. W programie tym konsumenci wynagradzani są za gotowość do przeprowadzenia redukcji zapotrzebowania, pozostają oni w gotowości, aby odpowiedzieć na ewentualne zdarzenia w systemie. Klienci o możliwości redukcji 500 kW mogą zarobić w taki sposób kilkadziesiąt tysięcy złotych rocznie. W przypadku faktycznych redukcji zapotrzebowania mogą oni otrzymywać znaczne dodatkowe płatności wyliczone w oparciu o zrealizowaną redukcję zapotrzebowania.

EnerNoc to globalny lider w dziedzinie DSR, ułatwia uczestnictwo firm w programach demand response, poprzez opracowanie indywidualnych strategii redukcji zużycia energii, pomoc we włączeniu się do programu, monitorowanie sytuacji w systemie energetycznym, zarządzanie zdarzeniami redukcji, szkoleniami celem poprawy wyników, jak też poprzez obliczanie skuteczności oraz rozliczanie płatności. EnerNOC Polska korzysta z 16-letniego doświadczenia w programach tego typu w 11 krajach na całym świecie, dzięki temu maksymalizuje przychody swoich klientów w Polsce.

“DSR jest rozwiązaniem typu WIN- WIN, dającym naszym klientom możliwość wykorzystania ich elastyczności w korzystaniu z energii, tworząc jednocześnie dla nich nowe źródło dochodu, oraz przyczyniając się do utrzymaniu dostaw energii elektrycznej do odbiorców w sytuacjach kryzysowych w systemie elektroenergetycznym”- powiedział Jacek Misiejuk Dyrektor Zarządzjący EnerNOC Polska. „Dla naszych klientów priorytetem jest normalne działanie ich firm; naszym zadaniem jest sprawienie, żeby uczestnictwo w programie było przystępne oraz tak proste jak jest to tylko możliwe.”

Jeżeli chcesz uzyskać więcej informacji na temat sposobu w jaki Twój obiekt może zacząć zarabić dzięki udziałowi w programach DSR odwiedź naszą stronę www.enernoc.com/polska.

O EnerNOC

EnerNOC jest największym na świecie dostawcą technologii i usług dedykowanych dla programów DSR. Nasze oprogramowanie do analizy zużycia energii umożliwia użytkownikom maksymalizację skuteczności DSR poprzez monitorowanie podstępu redukcji w czasie rzeczywistym oraz umożliwia śledzenie i zarządzanie płatnościami. Nasi klienci są wspierani przez zorientowany na potrzeby klientów zespół (z silnym wsparciem lokalnym), sprawdzone światowej klasy usługi i rozwiązania oraz wielojęzyczne Centrum Operacyjne- Network Operations Center (NOC) z siedzibą w Dublinie, które to dostępne jest 24 godziny na dobe 7 dni w tygodniu, przez cały rok. Jeżeli chcesz dowiedzieć się wiecej, odwiedź naszą stronę: www.enernoc.com.

Safe Harbor Statement

Stwierdzenia zawarte niniejszej informacji prasowej dotyczące oczekiwań kierownictwa w odniesieniu do przyszłości, przekonań, intencji, celów, strategii, planów lub perspektyw, w tym między innymi oświadczeń dotyczących przyszłych wyników finansowych Spółki obliczonych w oparciu o ogólnie akceptowane i powszechnie obowiązujących zasady rachunkowości (GAAP) oraz w inny sposób (non-GAAP), jak również przyszłego rozwoju i rynkowego sukcesu oprogramowania do analizy zużycia energii i rozwiązań w zakresie redukcji popytu, mogą stanowić oświadczenia dotyczące przyszłości (forward-looking statements) w rozumieniu Ustawy o reformie przepisów procesowych dotyczących papierów wartościowych z 1995 r. (Securities Litigation Reform Act of 1995) i innych federalnych przepisów o papierach wartościowych. Oświadczenia dotyczące przyszłości mogą być identyfikowane przez użycie m.in. następujących terminów: "przewidywanie", "wierzyć", "może", "może zwiększyć prawdopodobieństwo", "oszacować", "oczekiwać", "planować" ""powinien "," będzie "," umożliwić”, „oczekiwany "," spodziewać się "," może dostarczyć "," byłby" lub podobnych terminów, odmian takich terminów lub ich przeciwnych znaczeniowo form. Takie oświadczenia dotyczące przyszłości odnoszą się do znanych i nieznanych ryzyk, niepewności i innych czynników, włączając w to ryzyka, niepewności i czynniki, o których mowa w części "Czynniki ryzyka" w najnowszym raporcie rocznym EnerNOC na formularzu 10-K oraz w kolejnych raportach kwartalnych na formularzu 10- Q, a także w innych dokumentach, które mogą być składane incydentalnie przez EnerNOC do Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (the Securities and Exchange Commission). W wyniku powyższych ryzyk, niepewności i czynników, rzeczywiste wyniki firmy mogą się znacznie różnić od wszelkich przyszłych wyników, efektów lub osiągnięć opisywanych lub sugerowanych przez oświadczenia dotyczące przyszłości zawarte w niniejszym dokumencie. EnerNOC zawarł w niniejszym komunikacie prasowym informacje dostępne w dacie dokumentu i nie przyjmuje żadnych zobowiązań w odniesieniu do aktualizowania informacji zawartych w niniejszym komunikacie prasowym lub zmiany oświadczeń odnoszących się do przyszłości, zarówno w wyniku nowych informacji, przyszłych zdarzeń, jak i innych okoliczności.


            

Contact Data